News

____________________________________________________________________________________________________________________

Trio Mobil at IT Summit!

  • 09/11/2017

Araç takip sistemleri ve nesnelerin interneti (IoT) alanında teknoloji üreten Trio Mobil, 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde 17'incisi gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi’ne altın sponsor olarak katıldı.

200’ün üzerinde konuşmacı ile 7 farklı salonda 18 ayrı konudaki platform ve oturumlarla gerçekleşen zirvede dijital teknolojilerin geleceğine dair öngörüler ‘Rekonomi’ başlığı altında paylaşıldı. Trio Mobil Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ataklı  da 7 Kasım’da Beylerbeyi Salonu’nda gerçekleşen  ‘IoT ve Mobil, Bizi Geleceğin Bağlı Dijital Dünyasına Taşıyor.’ paneline konuşmacı olarak katıldı.

Son günlerin en çok  konuşulan konusu IoT’nin, tümüyle yenilendiği bir süreç yaşandığını söyleyen Trio Mobil Kurucusu ve CEO’su Nevzat Ataklı, teknolojinin IoT konsepti içinde evrimleştiğine dikkat çekti. Ataklı, teknolojinin gelişmesi ve IoT’nin ön plana çıkmasıyla bazı mesleklerin kaybolacağından endişe edildiği konusuna da değinerek “Bazı meslekler zaten artık kaybolmalı. 2017 yılında hala doğalgaz sayacını okumakla görevli insanlar olmamalı. Kıymetli insan gücünün katma değerli işlerde çalışmasını sağlamalıyız.” dedi.


Deloitte EMEA Fast 500 Fast Growing Technology Companies
European Bussiness Awards "One To Watch" Company from Turkey
Covering 81 cities in Turkey and 25 countries globally with regional offices and branches
International Quality Certifications
IoT and Industry 4.0 R&D Center
Digital Partner Program
Copyright © 2020 Trio Mobil