News

____________________________________________________________________________________________________________________

“Her işletmenin bir “Dijital İkizi” olmalı!”

  • 21/05/2018

Endüstri 4.0 dönüşümü ile birlikte gelen teknolojik gelişmeler sayesinde üretim, sanayi ve birçok sektörde iş yapış şekilleri ve operasyonlar otomatize edilmeye, dijitalleşmeye başladı. Artık her işletmenin bir dijital ikizini yaratma zamanı geldi.

IoT ve Takip Teknolojileri geliştiren Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden Trio Mobil’in CEO’su Nevzat Ataklı, IoT’nin gelecekte tüm sektörlerin olmazsa olmazı haline geleceğini aktardı. “Endüstri 4.0 dönüşümü ile birlikte gelen teknolojik gelişmeler sayesinde üretim, sanayi ve birçok sektörde iş yapış şekilleri ve operasyonlar otomatize edilmeye, dijitalleşmeye başladı” diyen Ataklı, artık her işletmenin bir dijital ikizini yaratma zamanı geldiğini söyledi.

“Dijital ikizi olmayan işletmelerin rekabet şansı yok”
Fabrikaların, üretim tesislerinin, sanayi ve perakende dahil tüm sektörlerde verilerin IoT teknolojileri kullanılarak dijital ortama taşınması süreçlerin otomatize edilmesini, kalitenin ve verimliliğin artırılmasını sağlayacağını aktaran Nevzat Ataklı şu bilgileri paylaştı:

“Bir mağazayı düşündüğünüzde, bunun stoklarını, günlük ziyaretçi sayısını, müşterinin mağaza içi hareketlerini, müşteri memnuniyet oranını, çalışanların müşterilere ne sürede destek verdiğin dijital ortamda gerçek zamanlı izleyemeyen bir mağazanın yakın dönemde rekabet şansı kalmayacak. Aynı durum üretim tesisleri, oteller, hastaneler gibi tüm tesisler için geçerli. Trio Mobil dijital ikiz oluşturmak için gerekli tüm donanım, sensör ve yazılımları yerli imkanlarla geliştirip üreterek Türk firmalarının rekabet gücüne katkı sağlıyor.”


Local R&D, Local Software
and Local Production
Covering 81 cities in Turkey and 25 countries globally with regional offices and branches
AK Asset Management Venture Capital Investment Fund 30% Share
International Quality Certifications
“Turkey’s first local IoT and Industry 4.0 R&D Center” Approved by Ministery
Solution Partner of
GSM Operators
Copyright © 2016 Trio Mobil